Тлумач

+38(096) 940-55-42

Лікування від алкоголізму Тлумач

Часто родичі залежного задаються питанням, як змусити близького прийняти допомогу, умовити на терапію, що робити при категоричній відмові від лікування. Потрапивши в полон алкогольної залежності, людина стає сам собі не підвладний. Він робить спроби подолати свою хворобу, але на жаль, всі вони терплять фіаско. Порочне коло замикається.

Родичі розгублені, адже будь-які спроби викликати додому нарколога, перервати період запою і достукатися до свідомості марні. Але страждають від алкогольної залежності зазвичай перебувають у впевненості, що з хворобою вони можуть впоратися самостійно, без сторонньої підтримки. Настільки часті в подібній ситуації вмовляння, докори від членів сім'ї тільки посилюють агресивний настрій хворого. Після багатьох років безплідних зусиль у рідних опускаються руки, і залежний опиняється віч-на-віч зі своєю проблемою. Клініка у Івано-Франківську пропонує вихід з ситуації, що склалася - мотивація від алкоголізму.

опис способу

Мотиваційна інтервенція - особливий метод психологічної роботи з пацієнтом, кінцевою метою якої є отримання усвідомленого добровільної згоди на проведення лікувальних заходів. Для цього фахівці нашої клініки заздалегідь збирають всю можливу інформацію про хворого, особливості його характеру.

Лікарю слід знати:

  1. Вік.
  2. «Стаж» алкогольної залежності.
  3. Як швидко виникає ейфорія після випивки, особливості поведінки в стані сп'яніння.
  4. Фізіологічні і психологічні прояви абстинентного синдрому.
  5. Часто хворий йде в запій, і як довго тривають подібні періоди.
  6. Місце роботи.
  7. Які зміни характеру відбулися за час прогресування недуги.
  8. Чим захоплювався пацієнт до формування стійкої тяги до спиртного.
  9. Коло спілкування, особливо друзі, які не підтримують згубну залежність, лікар просить обов'язково розповісти про взаємини всередині сім'ї (з дітьми, батьками і т.д.).

Психологу необхідно дати максимум інформації. Навіть згадка улюбленого фільму або книги допоможуть скласти характеристику особистості пацієнта. Мотивація відмови від алкоголю вимагає попередньої підготовки, складання плану бесіди.

Чого робити не можна - поради членам сім'ї

Прагнучи допомогти, родичі часто вибирають неправильну лінію поведінки. Це не тільки провокує відмову від терапії, а й опір після успішної інтервенції. Наші лікарі рекомендують уникати:

  • наказного, повчального тону в повсякденному спілкуванні;
  • погроз і шантажу;
  • критики, осуду, звинувачень;
  • кепкування, пов'язаних з недугою.

Використовувані в клініці в Івано-Франківську методики позбавлення від залежності завжди приносять позитивний результат. Але для його закріплення потрібна підтримка членів сім'ї. Спроби зігнати образи в закидах, спогадах про поганих вчинках можуть спровокувати новий виток алкоголізму.

Коли показана мотивація від алкоголізму з госпіталізацією

Лікування слід починати якомога раніше, в ідеалі - на I стадії недуги. Але як показує практика, саме на II етапі алкоголізму розвивається стійке небажання визнавати існуючу проблему. Формування фізичну залежність до етаноловмісної напоїв тільки погіршує стан справ. Абстинентний синдром, симптоми якого полегшуються новою дозою спиртного, стає причиною тривалих запоїв.

Іноді близькі страждає від алкоголізму хочуть піти по більш швидкому, на перший погляд, шляхи, вдавшись до примусового приміщенню в стаціонар. Але не все так просто. Доктор не може почати лікування без результатів психіатричної експертизи, яка фактично визнає людину недієздатною, або рішення суду, видатного при порушенні закону в стані сп'яніння. Але навіть якщо вдається подолати бюрократичні перепони, результат примусового впливу триває недовго. Найчастіше людина знову повертається до випивки, як тільки трапиться нагода.

Проведена фахівцями медцентру у Івано-Франківську мотивація проти алкоголю допомагає сформувати прагнення повернутися до повноцінного способу життя без спиртного. Після спілкування з нашим психологом пацієнт сам виявляє бажання пройти всі етапи позбавлення від алкоголізму, починаючи від очищення організму від етанолу і закінчуючи курсом реабілітації. Більш того, якщо після закінчення курсу терапії виникне тяга до спиртного, хворий вже з власної волі звернеться до психолога для запобігання рецидиву.

Порядок дій після успішної інтервенції

Результат психотерапевтичного впливу - госпіталізація. Про лікування вдома не може йти ніякої мови. У стаціонарі з'явиться можливість забезпечити повний обсяг медикаментозної терапії, постійне спостереження.

Коли успішно проведена мотивація, лікування алкоголізму полягає в наступному:

  • детокс-крапельниця з препаратами для поповнення обсягу рідини, дефіциту вітамінів, електролітів, попередження гіпоксичних явищ;
  • медикаментозна підтримка роботи печінки, підшлункової залози, головного мозку та інших внутрішніх органів;
  • сеанси з психологом;
  • кодування будь-яким із запропонованих медцентром у Івано-Франківську способів - ін'єкція або вшивання препаратів, що містять налтрексон або дисульфірам, гіпноз, кодування по Довженко, фізіотерапевтичне вплив.

Коли стан хворого трохи прийде в норму, починаються заняття з психологом, який зуміє вчасно розпізнати сумніви в прийнятому рішенні і бажання повернутися до спиртного. Якщо попередні етапи позбавлення від залежності пройшли успішно, показана реабілітація на базі нашого центру.

Як проводиться інтервенція

Для таких випадків наша клініка має сформовану мотиваційну команду, яка допомагає в найскладніших ситуаціях. Складається вона з лікаря-нарколога та психолога.

© 2021 Алкокод. Івано-Франківськ +38(096) 940-55-42
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати