Богородчани

+38(096) 940-55-42

Лікування від алкоголізму Богородчани

Запійне пияцтво - незаперечна ознака прогресування і важкого перебігу алкоголізму. На цьому етапі перед лікарем стоїть проблема позбавлення пацієнта не тільки від психічної, але і від фізичної залежності. Крім того, тривала алкогольна інтоксикація не проходить безслідно для організму. При огляді пацієнта після тривалого запою виявляють як мінімум стеатоз печінки, стійку аритмію, порушення жирового і білкового обміну. І ці патології також вимагають тривалого і ретельного лікування.

Від одиничних п'янок до довгого запою

У клініці алкоголізму існує поняття «патологічного потягу до спиртного». Багато фахівців не згодні з цим визначенням, аргументуючи, що в такому випадку є і непатологічного, нормальне потяг, що звучить дещо парадоксально. Але за великим рахунком вживання алкоголю в помірній кількості з нагоди свят, для налагодження соціальних контактів, подолання скутості і сором'язливості, заспокоєння і розслаблення вважається в нашій культурі цілком звичайним явищем.

При патологічному прагненні до випивки переслідується тільки одну мету - досягти сп'яніння, і це є основним мотивом всіх його вчинків. При цьому хворий готовий пожертвувати сімейними, дружніми, трудовими та іншими соціальними зв'язками, його не зупиняє можливі негативні наслідки для здоров'я, важке похмілля, а потім і абстиненція. І продовження систематичного вживання спиртного незважаючи на ці обставини і є основним діагностичним критерієм алкоголізму.

Як при одиничних епізодах пияцтва, так і при довгому запої залежний вперто «захищає» своє «право» випити, ігнорує очевидні факти, применшує або повністю заперечує проблеми з випивкою. У бесідах людина «смакує» алкогольну тематику, всіма силами прагне ухилитися від лікування (незалежно від його формату - на дому або в стаціонарі), вороже ставиться до всіх, хто прагне запобігти черговому тривалий запій і вилікувати його від алкозалежності. Поза алкогольного ексцесу характерні буркотливість, похмурість, невдоволення, іноді - внутрішній дискомфорт, агресивність.

В цілому стан нагадує депресію. Людина похмурий, мовчазний, неохайний, бездіяльний, байдужий до навколишніх подій. Але головна відмінність - схильність звинувачувати у всьому, що відбувається не себе, а інших людей, долю, уряд, криза і т.д.

Основні види тривалого запою

Багато хто помилково припускають, що саме багатоденне вживання спиртного і є основною ознакою алкоголізму. Але це симптом вже другий, розгорнутої стадії недуги. Їй передує несистематичний, але часте пияцтво. Але при цьому «доза» прийнятих міцних напоїв може досягати 500 мл (горілки). Згодом на ранок після п'янки виникає абстинентний синдром, симптоми якого (на відміну від звичайного похмілля) можна зняти лише черговий чаркою.

Саме абстиненція і є першим предиктором етапу запойного алкоголізму. Виділяють кілька різновидів запоїв.

Без продромального періоду (по типу псевдозапоїв)

Залежний втрачає над собою контроль після вживання навіть невеликої кількості спиртного, і поступово добова «доза» досягає 1,5-2 літрів горілки. Абстиненція дуже важка і з'являється швидко - вже через кілька годин. У перші 2-3 дні вираженість проявів абстинентного синдрому зростає, одночасно збільшується і кількість випитого.

В цілому тривалість такої форми пияцтва становить до 12 днів. Перед його закінченням значно погіршується самопочуття, типова сильна слабкість, безсоння. Сп'яніння при псевдозапое зазвичай супроводжується злостивістю, агресивністю, але відсутні серйозні порушення координації, мови.

Якщо хворий сам, без професійної допомоги, намагається сам знизити кількість випитого, що призводить до безсоння і тривожно-тужливого настрою. В цілому, симптоми важкої алкогольної ломки після тривалого запою (близько 2 тижнів) можуть зберігатися до 5 днів. Основна відмінність псевдозапоі - самостійне припинення, яке залежний пояснює соромом, фінансовими труднощами, конфліктом в сім'ї, проблемами на роботі.

Але незважаючи на це подібні ексцеси виникають з чіткою періодичністю. Причому на піку абстинентного синдрому не виключені психози, судомні напади.

істиний

Для даної форми запойного пияцтва характерна наявність продромального періоду, який проявляється

  • тужливим настроєм з відчуттям безрадісного існування;
  • тривожністю;
  • метушливістю;
  • дратівливістю;
  • гневливостью.

При цьому настрій змінюється без будь-яких видимих ​​причин і для поліпшення свого стану людина починає вживати невеликі порції спиртного, які практично відразу ж викликають сп'яніння. Воно супроводжується агресією, відвертою злістю, причому потім все події, що відбувалися амнезируется.

Симптоми абстиненції з'являються швидко, що змушує залежного пити постійно. При цьому потяг до алкоголю досягає такого ступеня, що хворому в принципі все одно, що пити: якщо немає горілки, «в хід» йдуть низькоякісні і токсичні сурогати. Відразу погіршується самопочуття. відзначають:

  • астенія;
  • аритмію;
  • набряки;
  • задишка з відчуттям нестачі повітря;
  • запаморочення;
  • зниження тонусу м'язів, що супроводжується порушенням координації рухів;
  • тремор, що охоплює все тіло;
  • відсутність апетиту (втрачають мінімум 5 кг), відраза до їжі, нудота і блювота.

Характерні неврологічні і психічні порушення:

  • уповільнена, нерозбірлива мова;
  • погіршення когнітивних здібностей;
  • галюцинації на тлі безсоння, при цьому повністю стирається межа між сном і реальністю.

До кінця запойного періоду залежний п'яніє навіть після чарки горілки. Посилюється тремор, пітливість, з'являються сильні головні болі. Кожна нова порція алкоголю викликає нудоту і блювоту. Людина відчуває сильне відраза до алкоголю, але змушений пити, щоб знизити прояви ломки.

Запій 1 місяць і більше

Для третьої стадії алкозалежності характерна щоденна випивка. Хворий п'є практично постійно, до декількох разів на день, і цей період може тривати і три місяці, запій при цьому не супроводжується вираженою абстиненцією. Але для подібного ексцесу типові важкі соматичні і неврологічні розлади, клінічні прояви супутніх патологій (ураження печінки, кардіологічні, метаболічні, ендокринні порушення), зниження імунітету, деградація особистості.

Запій більше місяця: як вивести хворого з подібного стану

З відносно нетривалим ексцесом цілком можна впоратися за допомогою однієї процедури детоксикації в домашніх умовах (мова йде не про самолікуванні, а про виклик профільного спеціаліста). Але якщо триває запій місяць і більше, обов'язкова госпіталізація, тривалий комплексне очищення і відновлення організму.

медикаментозна терапія

Щоб вирішити проблему, як вийти з алкогольного «штопора», застосовують такі препарати:

  • розчини електролітів;
  • піридоксин, тіамін і інші вітаміни групи В, аскорбінову, нікотинову та фолієву кислоту;
  • анальгетики, протисудомні препарати;
  • сильнодіючі заспокійливі (транквілізатори, нейролептики);
  • медикаменти для нормалізації функцій печінки, прискорення регенерації її клітин;
  • ферменти;
  • кардіопротектори;
  • засоби для ноотропної терапії та ін.
© 2021 Алкокод. Івано-Франківськ +38(096) 940-55-42
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати