Буковель - Поляниця

+38(096) 940-55-42

Допомога при алкогольному отруєнні Буковель-Поляниця

Алкоголь діє на функції практично всіх внутрішніх органів, і в першу чергу, на роботу центральної нервової системи. Ступінь такого впливу залежить від безлічі різних факторів: конституції людини, швидкості обмінних процесів, його психологічного стану, якості і кількості закуски. У більшості випадків з алкогольною інтоксикацією можна впоратися самостійно, в домашніх умовах, але іноді потрібна кваліфікована допомога на дому або ж в стаціонарі спеціалізованої клініки.

Що таке алкогольна інтоксикація: причини і механізми розвитку

Всмоктування алкоголю відбувається дуже швидко. Вже через 5 хвилин етанол визначається в крові, проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар'єр. Піка його концентрація досягає через 1,5-2 години. Процес прискорюється при вживанні спиртного натщесерце, всмоктування етанолу уповільнює рясна їжа, особливо багата на білки і жирами.

Найбільш чутлива до дії спирту центральна нервова система. Для вираженого алкогольного отруєння характерно порушення свідомості, зниження вираженості рефлексів, розслаблення скелетної поперечно мускулатури. При наступній, ще глибшої фазі сп'яніння можлива кома, яка без невідкладної допомоги чревата летальним результатом через токсичного впливу етанолу на гіпоталамус, стовбур мозку і паралічу дихання.

Тяжкість ускладнень при гострому алкогольному отруєнні визначається не тільки кількістю випитого, а й тривалістю токсичного впливу. Смертельна доза етанолу становить від 4 до 12 г / кг маси тіла (в середньому, це 0,3 л чистого, 96% спирту). Але чутливість до випивки зростає в літньому віці і при:

  • перевтомі;
  • недостатньому харчуванні і різкій зміні раціону (наприклад, дотриманні суворої дієти, відмова від певних продуктів через алергію і т.д.);
  • хворобах печінки, цукровому діабеті, патології підшлункової залози;
  • прийомі деяких лікарських препаратів;
  • стресі.

Етанол має виражену цитотоксическим ефектом, викликає незворотні порушення в роботі клітин. Крім того, алкоголь:

  • підвищує тепловіддачу, що в поєднанні зі зниженням температурної чутливості може мати серйозні наслідки, особливо в холодну пору року;
  • порушує вироблення гормонів, виділення нейромедіаторів;
  • має сечогінну дію;
  • підсилює секрецію соляної кислоти і слизу в шлунку.

Токсична дія спиртного і багато, що виникають при отруєнні алкоголем симптоми обумовлені і надлишком утворюється при його розпаді ацетальдегіду.

Клінічна картина алкогольної інтоксикації

У наркології виділяють кілька стадій сп'яніння, яким відповідає певна концентрація етилового спирту в крові.

Легка ступінь (0,5-1,5 ‰)

характерно:

  • піднесений настрій;
  • почуття бадьорості, задоволення, благодушність, жартівливість, симпатія до оточуючих;
  • впевненість в своїх силах, підвищення самооцінки;
  • балакучість;
  • надмірна експресивність жестів, міміки.

Порушення координації рухів незначні, мова швидка і гучна, але людина віддає собі звіт в тому, що відбувається, зберігається логіка і послідовність мислення. Подібний стан триває від 30-40 хвилин до 2 годин, після чого нормалізується настрій, потім зникає психомоторне збудження.

Середня ступінь (1,5-2,5 ‰)

Благодушний, піднесений настрій змінюється злобою, дратівливістю, агресією, притупляється сором, характерна безцеремонність і нетактовність, в поведінці виникають риси сексуальної розбещеності. У пам'яті спливають приховані образи, неприємні спогади, з'являється почуття ревнощів, несправедливості.

Мова стає дуже гучною, але односложной і уповільненою: п'яному складно підібрати слова для вираження своїх думок і емоцій, відпускає нецензурні висловлювання. Власні грубі, недоречні жарти здаються йому дуже смішними і дотепними. Ситуація усвідомлюється лише частково, порушується координація рухів.

Ця стадія алкогольної інтоксикації організму триває кілька годин, після чого різко з'являється сонливість або ж настає повільне протверезіння. Воно супроводжується сильною слабкістю (може зберігатися протягом декількох днів), спрагою, депресивним настроєм, відсутністю апетиту. Відбувалися події частково амнезируется.

Важка ступінь (до 5 ‰ і вище)

Практично повністю втрачається зв'язок з реальністю, мова зазвичай відсутня або ж вимовляються тільки окремі слова, нечленороздільні звуки. П'яний не розуміє мови оточуючих. Грубо порушена координація ходи і рухів, з соматовегетативних симптомів характерні:

  • зниження температури;
  • гіпотонія;
  • нудота і блювота;
  • нетримання сечі і калу.

У важких випадках не виключено наступ сопора і алкогольної коми. Протверезіння відбувається дуже повільно, займає мінімум 2-4 дня, супроводжується відразою до їжі, порушеннями сну.

Форми алкогольної інтоксикації

  1. Атипова. Зазвичай зустрічається на тлі неврологічних патологій. Виявляється спонтанними спалахами дратівливості і фізичної агресії, істеричними припадками. Поведінка носить демонстративний характер, наприклад, спроби суїциду на очах у оточуючих. Іноді людина робить імпульсивні, неадекватні вчинки (крадіжки, підпали, ексгібіціонізм).
  2. Патологічна. Супроводжується короткочасним психозами, розвивається після вживання навіть незначних доз спиртного при супутніх органічних ураженнях головного мозку, важких хронічних захворювань. Можливі напади неконтрольованої люті, рухові автоматизми, марення переслідування. Вчинки не піддаються логічному поясненню. Подібний стан зазвичай закінчується глибоким сном.

Зняття алкогольної інтоксикації

Втручання нарколога вимагає середня і важка ступінь отруєння алкоголем, причому в останньому випадку показана госпіталізація. Для лікування інтоксикації ставлять дезінтоксикаційну крапельницю з електролітними розчинами для корекції дефіциту рідини, обміну речовин, водно-сольового балансу. Додатково застосовують ліки для усунення наслідків сильного сп'яніння. це:

  • гепатопротектори;
  • препарати для поліпшення кровообігу, когнітивних здібностей, запобігання подальшої гіпоксії;
  • засоби для стабілізації артеріального тиску і серцевого ритму;
  • знеболюючі;
  • заспокійливі.

Але точно визначити, чим зняти алкогольну інтоксикацію, можна тільки після попередньої оцінки стану пацієнта, з'ясування можливих протипоказань до застосування тих чи інших медикаментів. Якщо допомога надається на дому, знімають ЕКГ, перевіряють неврологічні рефлекси, проводять аускультацію тонів серця і дихання, міряють тиск, пульс, сатурацию.

У стаціонарі набагато більше можливостей для вирішення проблеми, як зняти симптоми гострого отруєння етанолом. Всі необхідні препарати вводять практично цілодобово, медикаментозне лікування доповнюють апаратним очищенням.

Поодинокі епізоди помірного сп'яніння - цілком нормальне явище для дорослої людини. Але якщо подібні випадки частішають, слід якомога швидше звернутися до лікаря. Хронічна алкогольна інтоксикація чревата дуже серйозними наслідками. Це не тільки ускладнення з боку внутрішніх органів, а й незворотні зміни особистості. Такий стан вимагає комплексного, тривалого лікування, причому мова йде не тільки про застосування лікарських препаратів, а й про психотерапії, фізіопроцедурах і інших методах

© 2021 Алкокод. Івано-Франківськ +38(096) 940-55-42
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати