Тернопіль

+38(096) 940-55-42

Лікування від алкоголізму Тернопіль

Будемо відверті, п'ють практично всі. Так, може разюче відрізнятися його кількість і якість, регулярність, частота епізодів зловживання алкоголем, коли через сп'яніння людина веде себе не зовсім адекватно. І в принципі, це нормально для нашої культури, коли рідкісний свято, зустріч з друзями, корпоратив обходиться без спиртного. Але як розгледіти грань між помірною, контрольованою випивкою і першими ознаками алкоголізму? Як не пропустити момент, коли можна (і потрібно!) Звернутися до нарколога?

Алкозалежність: особливості перебігу

Алкоголізм - поступово прогресуюча хвороба. За вкрай рідкісним винятком для формування психологічної залежності потрібно не менше 1-5 років, а для фізичної - до 5-7. Паралельно з'являються нові супутні захворювання або ж погіршується протягом вже існуючих. Перш за все, це неврологічні порушення, патології печінки та інших органів травного тракту, кардіологічні розлади.

У розвитку алкозалежності виділяють кілька стадій:

  • Продромальна. У деяких публікаціях вона не згадується на увазі відсутності адресності симптоматики, але багато фахівців вважають такий підхід неправильним, так як саме ці, перші ознаки алкоголізму є ключовими в попередженні прогресування недуги.
  • Початкова. Характеризується появою патологічного потягу до спиртного. На даному етапі людині приносить задоволення не тільки безпосередньо процес випивки, а й підготовка до нього (наприклад, організація вечірки, вибір алкоголю в супермаркеті і т.д.). Однак зберігається ситуаційний і, частково, кількісний контроль.
  • Друга. Кардинально змінюється картина пияцтва. Тепер людина п'є або потроху, але регулярно (зазвичай щодня, по кілька разів на день), або ж запоями. На даній стадії запійні ексцеси приурочені до певного приводу, і залежному складно, але все ще реально вийти з них самостійно. Тому такі запої називають «помилковими».
  • Третя. Термінальна стадія розвитку алкоголізму, супроводжується справжніми запійними періодами, які починаються різко, іноді - після продромальних симптомів (почуття занепокоєння і тривожності, дратівливості, соматовегетативних проявів - тремору, пітливості, припливів спека, порушень сну і т.д.).

Лікування залежності максимально ефективно на продромальной або першої стадії, коли можливо не тільки остаточне позбавлення від патологічного потягу до спиртного, а й відновлення повноцінної роботи внутрішніх органів. На більш пізніх етапах доводиться боротися не тільки з найсильнішою залежністю на фізичному рівні, але і з важкими наслідками перманентної алкогольної інтоксикації. Навіть подолавши бажання випити, пацієнта чекає дуже тривале лікування хронічного алкогольного гепатиту (а іноді, і цирозу), панкреатиту, коліту, гіпертонії, атеросклерозу. Ну а деякі неврологічні порушення, що розвиваються на тлі стійкої ішемії головного мозку, можуть бути незворотні.

Фактори ризику формування алкозалежності

Точну причину алкоголізму назвати дуже складно, так як певну роль відіграють і особливості характеру конкретної людини, і вплив зовнішніх факторів. Але фахівці виділили кілька причин, що привертають до розвитку залежності. це:

  • Виховання і обстановка в сім'ї. Регулярно п'ють мати і / або батько, відсутність належної уваги дитині або, навпаки, гіперопіка і прагнення вирватися з-під тотального контролю якомога раніше. В останньому випадку алкоголь нерідко пробують в підлітковому віці, як своєрідний прояв протесту.
  • Спадковість.
  • Вплив соціуму: постійно випивають друзі і знайомі, члени сім'ї, колеги.
  • Невміння справлятися зі стресом. У подібних ситуаціях в пляшці бачать єдиний вихід позбутися всіх проблем.
  • Невдачі в кар'єрі та особистому житті. У невеликих дозах алкоголь дійсно розкріпачує, дозволяє впоратися з хвилюванням, надає впевненість у своїх силах. Але в міру прогресування хвороби змінюється і картина сп'яніння, коли поведінка явно перестає відповідати навколишньому оточенню.

Слід враховувати, що подібні фактори привертають не тільки до алкогольної, але і до наркотичної залежності. І якщо людина відчуває, що без зовнішньої «підживлення» йому складно справлятися з будь-якими ситуаціями, можливо, слід звернутися за допомогою до психолога.

Симптоми продромального періоду

Споживання спиртного нерегулярне: в період якихось свят воно може досягати 2-3 разів на тиждень (але не щодня), потім слід тривалий повна відмова від випивки.

Перші ознаки алкоголізму на продромальной стадії проявляються в стані сп'яніння. характерні:

  • збереження блювотного рефлексу;
  • пияцтво не тільки вечорами і у вихідні, але і протягом робочого дня, причому після випивки зберігається працездатність;
  • надлишкова емоційна активність: зазвичай люди поводяться шумно в компаніях, жартують, сміються, в даному випадку подібна експресивність проявляється і в самоті: людина може наспівувати, читати вірші, якщо немає співрозмовника, розмовляти сам з собою, гримасувати і т.д .;
  • зниження больової, температурної чутливості.

Частішають випадки сильного сп'яніння, так як на певному етапі п'янки виникає практично непереборне бажання «додати». Фахівці розцінюють його як перший симптом формування потягу, а сам залежний просто не бачить в цьому нічого поганого.

Після п'янки з'являються ознаки типового похмілля:

  • нездужання;
  • млявість, розбитість;
  • головний біль;
  • стійку відразу до алкоголю, яке нерідко стає причиною подальшого тривалого відмови від п'янок;
  • пітливість;
  • приливи жару;
  • сильна спрага.

Однак при помірній випивки на ранок самопочуття цілком нормальне і бадьорий. Цим і відрізняється продромальний період від хронічного алкоголізму, коли після зловживання алкоголем характерно зниження загального психофізичного тонусу.

Тривалість продромального періоду становить від півроку (злоякісний алкоголізм) до 5-7 років (малопрогредіентная форма захворювання), хоча за деякими даними, тривалість може становити до 10-15 років.

Ознаки початкової стадії

Від попереднього етапу її відрізняє вже сформоване потяг до міцних напоїв. Якщо раніше воно виявлялося тільки в стані сп'яніння, зараз таке бажання носить вже постійний характер, але піддається контролю. Залежний прекрасно розуміє, в яких ситуаціях доречно пити, а в яких від випивки слід утриматися. Але він сам активно шукає привід для посиденьок: «відзначити» покупку, зустріч з другом, успішну операцію на роботі і т.д.

Крім того, типові такі симптоми:

  • зростання толерантності: тепер для сп'яніння потрібно в 2-3 рази більше алкоголю, ніж раніше;
  • мовчазний блювотний рефлекс при сильному отруєнні;
  • піднесений настрій в очікуванні майбутньої п'янки і дратівливість, злість, якщо вона відкладається або скасовується;
  • специфічне поділ симпатії і антипатії: позитивно сприймається все, що так чи інакше пов'язано зі спиртним;
  • зміна системи особистих цінностей: один - це товариш по чарці або той, хто дає гроші на чергову пляшку, цікава компанія - тільки там, де п'ють, сім'я і робота сприймається як тягар, перешкода до вільного вживання міцного;
  • часта брехня, пошук виправдань, заперечення або применшення кількості випитого;
  • зниження самокритики;
  • різкі перепади настрою;
  • часткова амнезія при сп'янінні: після пробудження хворий може не пам'ятати окремі епізоди власної поведінки і того, що відбувається навколо.

Тривалість першої стадії алкоголізму - до 4-5 років, хоча точні терміни назвати складно, все визначається індивідуальними особливостями.

Що робити при появі перших ознак алкогольної залежності? Наркологи застерігають від спроб самолікування, так як зазвичай хворий сприймає «в багнети» будь-які вмовляння родичів, а тим більше, шантаж і погрози. Саме правильне рішення в подібній ситуації - консультація нарколога. У деяких випадках можна навіть обійтися без медикаментозного лікування і впоратися з першими ознаками алкозалежності тільки за допомогою психотерапії. Хороший результат дають групові заняття (наприклад, за програмою 12 кроків), зміна розпорядку дня, фізична активність.

© 2021 Алкокод. Івано-Франківськ +38(096) 940-55-42
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати