Косів
+38(096) 940-55-42
Лікування від алкоголізму Косів
Алкоголізм - хронічне захворювання, яке викликається прийомом великих доз спиртного . Він може виникнути в результаті вживання пива, горілки, вина - міцність напою не має значення. Все залежить від регулярності п'янок і обсягів.
Поведінка хворого визначається стадією розвитку алкоголізму . Якщо на самому початку хвороби людина поводиться більш-менш адекватно, то з роками він деградує, втрачає соціальні навички. Може доходити до виникнення важких психічних порушень.
Розглянемо, як виявляються різні ступені алкоголізму , чим вони відрізняються. Цією інформацією необхідно розташовувати, щоб розуміти, коли відкладати візит до нарколога ні в якому разі не можна.
Стадії алкогольної хвороби та їх симптоми
Доктора умовно поділяють протягом алкоголізму на три періоди:
- перший;
- другий;
- третій.
У кожного свої клінічні особливості і тривалість. Лікарі завжди враховують, на якій стадії захворювання знаходиться пацієнт. Це допомагаємо їм скласти ефективну програму лікування.
Перша стадія алкоголізму
Триває від одного року до п'яти ле т. Захворювання тільки починає розвиватися, тому на першому плані - психологічна складова залежності. Хворий п'є, коли йому сумно або весело. Спиртне допомагає йому подолати стрес, розслабитися. У якийсь момент він розуміє, що не може обходитися без випивки - вона стає невід'ємною частиною його життя. Це вказує на те, що 1 стадія алкоголізму вже сформувалася.
Особливості цього періоду хвороби - толерантність до спиртовмісних напоїв. Це означає, що споживаються дози спиртного ростуть. Щоб отримати звичний ефект сп'яніння, доводиться пити все більше і більше. При інтоксикації не виникає блювота. Це вказує на порушення обмінних процесів, втрату організмом здатності швидко очищатися від отруйних метаболітів етанолу.
Зустрічаються на першій стадії і провали в пам'яті . Якщо початківець алкоголік вип'є багато, то на наступний день не може згадати, де був, що робив, з ким розмовляв. Запої поки не трапляються. Пияцтво носить систематичний характер, але при бажанні п'є може зробити перерву і кілька днів провести без випивки.
Друга стадія алкоголізму
Згідно з науковими даними, 2 стадія алкоголізму триває від п'яти до п'ятнадцяти років - все дуже індивідуально. Наростає негативна симптоматика першого періоду хвороби. П'ючий постійно шукає привід, щоб похмелитися. Він стає завсідником будь-яких заходів, де пригощають спиртним. Часто п'є наодинці і не бачить в цьому нічого поганого.
Сприйнятливість до алкоголю у хворого продовжує знижуватися і поступово досягає максимального значення. Багато хто може без праці випити одну або навіть півтори пляшки горілки. Стають частими запої. Вони тривають від кількох днів до кількох тижнів. Вкрай негативно позначаються на фізичному стані людини.
Намагаючись перервати запійний ексцес, алкоголік стикається з болісною абстиненцією . Під даним терміном наркологи мають на увазі симптомокомплекс, що розвивається у відповідь на відмову від подальшого використання алкоголю. Так, варто запійного алкоголіка припинити п'янки, як він зіткнеться з:
- м'язовою слабкістю;
- нестерпними головними болями;
- діареєю;
- нудотою, блювотою;
- тремором кінцівок;
- відсутністю апетиту;
- безсонням;
- нервовою збудливістю, неконтрольованої агресією.
Нерідко через абстиненції загострюються хронічні захворювання , що ще більше погіршує ситуацію.
Так як алкозалежних завжди думає про спиртне, спілкуватися з ним дуже складно. Він часто кричить на оточуючих, не дотримується обіцянки, обманює. Не виключаються галюцинації, марення, спроби суїциду. Допомогти людині на другій стадії алкозалежності без кваліфікованого нарколога неможливо - в домашніх умовах таке не лікується.
Третя або остання стадія алкоголізму
Триває від п'яти до десяти років. Клінічна симптоматика захворювання наростає. Амнезія, агресія, запої, психічні розлади - все це наслідки багаторічних п'янок. Різко знижуються інтелектуальні здібності людини. Навіть якщо колись він був розумним і інтелігентним, то тепер стає дурним, неадекватним. Не може впоратися з дріб'язковими завданнями. Хворому без різниці, з ким спілкуватися - аби дали випити. Через це коло його знайомих сильно змінюється в гіршу сторону.
Феномен, характерний для третьої стадії хвороби, - «патологічне сп'яніння» . Це означає, що навіть після незначної дози алкоголю хворий сильно п'яніє. Оточуючим здається, що він ніколи не буває тверезим. По суті, так і є. Пояснюється це нездатністю печінки впоратися із збільшеною етаноловою атакою. Концентрація спирту в крові постійно залишається високою.
Поширені проблеми третьої стадії алкозалежності:
- нетримання сечі / калу;
- галюцинації;
- алкогольний делірій;
- амнезія;
- цироз печінки;
- відмова нирок.
Випивка стає сенсом життя.
Як лікують алкоголізм
Лікування алкогольної залежності завжди починається з детоксикаційних заходів . Вони покликані очистити організм від спирту і продуктів його розпаду. Для цього пацієнтові ставлять крапельниці. Він проходить фізіопроцедури, дотримується лікувальну дієту.
Після Детокс з хворим спілкується психотерапевт . Це потрібно, щоб зрозуміти, чи готовий залежний йти до кінця. Адже попереду - кодування. Зрив після нього завжди негативно відбивається на здоров'ї. Його потрібно виключити.
Психотерапевт вселяє в залежного впевненість в завтрашньому дні і налаштовує його на проходження ефективної кодувальної програми. Після цього нарколог призначає день ікс. Алкоголіка кодують. При цьому можуть використовуватися лікарські засоби, гіпноз, апаратні методики, стресова терапія Довженко.
Після кодування йде етап реабілітації . Він присвячений адаптації до тверезого життя. Пацієнт відвідує групу анонімних алкоголіків, підтримує зв'язок з психотерапевтом і наркологом. Якщо у нього знову з'являється бажання напитися, записується на прийом до наркологічної клініки.
Важливо розуміти, що вилікувати алкоголізм 1 ступеня набагато простіше, ніж другий і третій. Тому в запущених випадках доктора вдаються до подвійних програмами - комбінують медикаментозне кодування з психотерапевтичним. Це істотно підвищує шанси питущого на одужання.
Справитися з алкоголізмом можна завжди - неважливо, скільки років п'є людина. Головне, щоб він щиро захотів змінити своє життя. Якщо ви боретеся з залежністю, обов'язково прислухайтеся до призначень свого лікаря. Тоді все у вас обов'язково вийде.