Долина
+38(096) 940-55-42
Лікування від алкоголізму Долина
Алкогольної абстиненцією називається важкий стан, що виникає після того, як людина, протягом довгого часу вживала спиртне, різко перестає приймати його. Полегшити самопочуття допомагає нова доза алкоголю. Тим самим формується певний цикл, при якому залежний вже не може безболісно кинути пити, навіть якщо захоче. Як правило, абстинентний синдром з'являється на пізніх стадіях алкоголізму. Іноді його плутають з похміллям. Однак при інтоксикації, що сталася внаслідок тривалого пияцтва, нова доза хмільного не поліпшить, а лише погіршить стан людини.
Скільки триває абстиненція, які її причини, як зняти основні прояви - давайте розбиратися разом.
Причини абстинентного синдрому
Основна причина - перебудова роботи організму через постійне надходження молекул спирту ззовні. Потрібно сказати, що етанол бере участь в обмінних процесах, певна його частка щодня синтезується і присутній в крові кожного з нас. При тривалому постійному пияцтві організм поступово звикає до того, що їх господар постійно отруєний хмільним. І різке припинення надходження спиртного починає сприйматися, як криза: відбувається збій роботи внутрішніх органів, погіршується робота головного мозку, порушуються обмінні процеси. Організм «кричить» про наявну проблему болем, тремором, запамороченням і іншими розладами.
Ознаки та симптоми
Тривалість синдрому абстиненції буде залежати від того, на якому етапі алкоголізму перебуває хворий. На ранніх стадіях погіршується фізичне самопочуття, на пізніх - пошкоджується психіка, внаслідок чого страждає душевне здоров'я людини.
У список загальних симптомів і ознак абстиненції входить:
- постійна спрага,
- часте потіння,
- пришвидшене серцебиття,
- головні болі,
- блювотні позиви,
- постійна слабкість,
- пригнічений стан і поганий настрій,
- поганий апетит,
- почервоніння очей, шкіри тіла і обличчя через припливу крові,
- підвищений або понижений тиск,
- тремтіння в руках,
- набряки,
- порушена координація,
- рухове занепокоєння,
- труднощі зі сном,
- панічні атаки,
- інші психічні захворювання,
- постійне бажання випити.
Варто зазначити, що через деяких симптомів, таких як поганий настрій і сухість у роті, абстинентний синдром можна сплутати з алкогольним отруєнням. Тривалість абстиненції залежить від багатьох факторів:
- віку питущого,
- ступеня занедбаності алкоголізму,
- індивідуальних особливостей організму,
- тривалості запою.
Пам'ятайте: чим раніше почнеться медикаментозне блокування симптомів, тим швидше настане полегшення і тим менше будуть ускладнення.
наслідки абстиненції
При абстинентному синдромі людина перебуває в нестабільному психічному стані: у нього спостерігаються спалахи гніву, прояви агресії і дратівливості. Розвиток соматичних і вегетативних ускладнень призводять до того, що хворий не здатний зробити навіть елементарні дії до тих пір, поки не вип'є нову порцію алкоголю, щоб похмелитися. Таким чином, людина без пляшки вже не може повноцінно жити. При цьому ускладнення проявляються як на наступний ранок після п'янки, так і після декількох днів.
За погіршенням фізичного стану, на 3-5 день після припинення вживання можуть виникнути психічні розлади:
- галюцинації,
- параноя, марення, манія переслідування,
- погіршення розумових здібностей,
- прояви епілепсії,
- втрата пам'яті,
- алкогольний делірій
Однак справа цим не закінчується. Якщо людина буде наполегливо продовжувати пити і розтягувати стан запою, то незабаром загостряться інші захворювання, такі як:
- виразка,
- діабет,
- ниркова і / або печінкова недостатність.
Алкоголізм може привести до цирозу, хвороб серця і до алкогольного гепатиту.
Страждає при абстиненції і розумові здібності. При тривалому вживанні спиртного спостерігаються:
- загальна загальмованість розумового процесу,
- постійно виникають маячні асоціації,
- непродуктивне мислення (алкоголік нездатний приймати важливі рішення і вести осмислений діалог),
- депресивний стан, загальна пригніченість, похмурість, нездатність сприймати гумор,
- руйнування системи духовних цінностей,
- спиртне і наступне за ним стан сп'яніння стають головним сенсом життя людини,
- знижена самооцінка,
- наявність суїцидальних думок
Тяжкість симптоматики безпосередньо залежить від того, наскільки довго триває алкогольна залежність. Чим довше, тим сильніше виявляються розумові і психічні проблеми.
діагностика
Лікар ставить діагноз в залежності від того, які симптоми встигли проявитися до моменту звернення до нарколога. Одним з найважливіших симптомів є збереження тяги до випивки. Визначити точний діагноз і то, на якій стадії перебуває хвороба, допомагає опитування хворого.
У список факторів, які необхідно знати лікаря, входить:
- Тривалість вживання міцних напоїв.
- Як сильно проявляється тяга до випивки на наступну добу після п'янки, наскільки швидко вона дає про себе знати і який ступінь її інтенсивності.
- Чи стає краще хворому від вживання нової порції алкогольних напоїв.
- Соромиться людина своєї пристрасті.
- Чи є мотивація на тверезість.
- Чи є хронічні захворювання або алергічні реакції на продукти.
Крім опитування, для встановлення діагнозу потрібно провести фізикальне обстеження, що допомагає виявити клінічні прояви.
Як позбутися синдрому абстиненції
Лікування здійснюється фахівцем-наркологом після постановки точного діагнозу, визначення всіх ускладнень і протипоказань. Медикаментозна терапія абстинентного синдрому може проходити в домашніх умовах. Але при наявності вираженої симптоматики і тривалого запою буде потрібно госпіталізація.
Щоб купірувати основні прояви пацієнтові ставиться крапельниця, яка допомагає очистити організм від токсинів і залишків етанолу. до детоксикаційні розчинів додають лікувальні препарати:
- ноотропи для відновлення нормальної роботи мозку,
- гепатопротектори, щоб убезпечити печінку,
- снодійні і заспокійливі,
- вітаміни групи В і С,
- калієво-магнієві комплекси,
- метаболічні та протисудомні засоби.
У стаціонарних умовах для зняття абстиненції використовуються більш ефективні методи:
- плазмаферез - так називається процес виведення шкідливих речовин з крові і подальше введення солей і білка,
- виведення токсинів з кишечника (кишковий лаваж),
- відновлення організму, здійснюване за допомогою фізіо- та дієтотерапії
Як можна допомогти хворому, який страждає від алкогольної абстиненції
Багато хто намагається побороти абстинентний синдром самостійно. Робити це категорично не рекомендується. Мало того, що самолікування неефективно, воно може спровокувати ускладнення. Поставити точний діагноз і скласти оптимальний курс лікування під силу тільки досвідченому нарколога.
Проте близькі люди все ж можуть надати неоціненну допомогу. Щоб прискорити відновлення і не допустити зневоднення, хворого потрібно годувати поживними бульйону, давати вітаміни і стандартні ліки для нормалізації серцевої активності. Але краще, що можуть зробити рідні і друзі - не лікувати вдома, а викликати наркологічну допомогу.